Blox Sharllot z recenzjami.

Filmy, seriale, muzyka i książki widziane moimi oczami. Czyli to co dla mnie ważne. Zawiera spoilery!

Wpis

wtorek, 01 października 2013

Atlantis 1x1

 Po bardzo smutnym i dobijającym finale serialu Merlin, BBC od razu zapowiedziało jego następce. Wiadomo, trzeba kuć żelazo póki gorące. Dlatego też, w miejsce niezapomnianego przez nas serialu o młodym czarodzieju z wielkim przeznaczeniem wskakuje serial o młodym chłopaku, który nie wie kim jest i też ma wielki przeznaczenie. Zamiast legend mamy mity. Powiem, że byłam żywo zainteresowana jak pójdzie twórcom stworzenie nowego serialu, który jest ładny i przyjemny i dostępny dla każdego. Bałam się, że będzie powtarzanie schematów. Niestety, tego nie dało się uniknąć. Po obejrzeniu 1 odcinka od razu można zrobić ładną tabelkę wpisując podobieństwa miedzy serialami. Nie powiem jednak, że mnie rozczarowali. Jestem przyjemnie zaskoczona, bo serial, mimo, że to pierwszy odcinek, pokazał dobry poziom.

 Młody i dosyć przystojny Jason (który mi trochę przypomina Merlina i z zachowania i z wyglądu) szukając ojca nagle trafia do Atlantydy. Poznaje Pitagorasa, który mieszka z Herculesem. Stają się oni jego kompanami. Oczywiście, zanim ich poznaje, nasz młody bohater wpada od razu w kłopoty, prawie mordując kijem jaszczurowatą bestię o dwóch głowach. Oczywiście biegnąc przez miasto musi rozsypać wszystkie, ale to wszystkie owoce w zasięgu wzroku. Doprowadzi do bankructwa tych zacnych ludzi. Jak już zaprzyjaźnia się z Pitagorasem, rozmawia z wyrocznią (która mówi mu, że ojciec nie żyje, ale ona oszukuje, wszyscy to wiemy) a później udaje się wraz z innymi mieszkańcami by wylosować kamień. Oczywiście, Jason nie wylosowuje (musi być zdziwienie) czarnego kamienia, który oznacza osobę przeznaczoną do ofiarowania Minotaurowi. Byłoby jednak za ładnie, dlatego owy kamień wylosowuje Pitagoras. Jason, nie może pogodzić się z tym, że straci przyjaciela (jak szybko się zaprzyjaźnili!) więc zamiast niego idzie na śmierć (najpierw idzie do pałacu, gdzie prawie całuje się z księżniczką Ariadną, która daje mu nić). Idzie, zabija (Minotaura, nie Ariadne) i staje się bohaterem. Jakie to proste.

 Serial zaskakuje tym, że na prawdę jest interesujący. Ogląda się go z przyjemnością. Postacie są zabawne i świetnie zarysowane. Oczywiście to dopiero pierwszy odcinek, ale zachęca. Mimo, że jest trochę podobny do poprzedniego serialu, to nie bije to bardzo po oczach. Jason jest zabawny, trochę nieogarnięty i zagubiony. Hercules jest całkiem inny niż się spodziewamy a Pitagoras jest uroczy. Teraz zostaje czekać nam na kolejne odcinki i mieć nadzieję, że serial trzymać będzie zaprezentowany poziom. Merlina nie zastąpi, ale może wypełni chociaż trochę tą ziejącą pustkę.

8,5/10

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
sharllot
Czas publikacji:
wtorek, 01 października 2013 22:27

Polecane wpisy

Trackback

Komentarze

Dodaj komentarz

  • Gość jadzka napisał(a) z *.neoplus.adsl.tpnet.pl komentarz datowany na 2014/07/10 12:51:56:

    Ojej ale piękna sukienka na pierwszym gifie!! Chyba jej poszukam i zrobię wzór. Bo przydałaby mi się jakaś czarna sukienka na wesele a nie mam jeszcze konkretnego na nią pomysłu.

Dodaj komentarz

Kalendarz

Październik 2018

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Wyszukiwarka

Tagi

Kanał informacyjny